• 0 274 311 2450
  • İstiklal Mh. Belediye Sk No:6/1. Pk:43800 Altıntaş / KÜTAHYA
Nilüfer Vadisi Ziyaretlerinizi Bekliyor...

          İlçemizde bulunan ve bir doğa harikası olan nilüfer vadisi bahar ile birlikte kendini göstermeye başlar.İnsanı rahatlatan ve dinlendiren bu doğa harikasının  seyrine doyum olmaz.

        Nilüfer çiçeği, dünyada ender görülen bir su bitkisidir. Kendi kendini temizleyen özel bir sisteme sahip olan bu çiçek, dünyadaki en temiz çiçek olarak tanımlanır. Özünde birçok mineral bulundurduğu gibi yapraklarından yapılan çaylar da insan sağlığına son derece faydalıdır.

       Nilüfer çiçeğinin  ilk medeniyetlerde bile insanlar üzerinde büyülü bir etkisi olmuştur.Ruhsal arınmayı, manevi kurtuluşu ve içsel huzuru temsil eden nilüfer çiçekleri renklerine göre de simgelediği şeyler çeşitlilik arz eder. İlçemizde bulunan beyaz renkli nilüfer çiçekleri ise ruhu ve masumiyeti simgeler. 

 

        İlçemizdeki Nilüfer Vadisi ziyaretlerinizi bekliyor.

 

BAŞKAN KÖŞESİ
Image Here

01.01.1960 tarihinde Altıntaş ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zafertepeçalköy’de tamamladıktan sonra, Lise tahsilini 1979 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinde bitirdi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Emniyet Teşkilatı’nda ülkemizin çeşitli bölgelerinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için görev yaptıktan sonra, 2004 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Zafertepeçalköy’de Belediye Başkanlığına aday gösterildi. % 43 oy alarak Belediye Başkanı seçildi. Beş yıl görev yaptıktan sonra 2009 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden tekrar Belediye Başkan adayı oldu ve % 65,16’lık rekor bir oy oranı ile yeniden Belediye Başkanı seçildi. 2014 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Altıntaş İlçemiz Belediye Başkan aday adayı oldu. 7 Haziran 2015 yılında yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kütahya Milletvekili aday adayı oldu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti Genel Merkezinin takdiri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın onayı ile Altıntaş Belediye Başkan adayı oldu, Altıntaş Belediye Başkanı olarak seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BAŞKANA MESAJ